Schoolbestuur is volledig digitaal beschikbaar: PDF
4 Erik Borgman: School moet een plek zijn waar op je gewacht wordt.
Erik Borgman
Erik Borgman is gastspreker op VKO Identiteitsdag op woensdag 12 november 2014. Hij signaleert dat van scholen verwacht wordt ‘ dat ze min of meer hetzelfde zijn.’ Hij heeft kritiek op dit ‘formatdenken’ Zijn wens is ruimte aan de leerlingen te gunnen.
08 De veilige en gezonde school: de leraar is geen automaat
Nico Dullemans
Ruimte inperken ter wille van effectiviteit en efficiëntie, je moet daarmee oppassen. Instabiliteit van werkprocessen kan verergeren als aan de menselijke factor onvoldoende betekenis wordt toegekend.
10 Spijkerbroek tegenover hoofddoek
Jan van Oers
Volgen historicus Bram Mellink is geloof in het vrije individu op een groepscultuur gebaseerd van waaruit we de andere de maat nemen. We voelen ons al snel in onze sociale veiligheid bedreigd.
20 AUGpop geeft leerlingen zelfvertrouwen
Gerrit-Jan Meulenbeld
Het Augustinianum in Eindhoven heeft een opvallende buitenschoolse activiteit: AUGpop. Dit is al vijftien jaar gaande en gedurende het schooljaar zijn er ongeveer dertig bandjes waarin ook oud-leerlingen spelen.
DIT NUMMER
7 Mensenschool: Dick Wijte over monsterlijke beeldvorming
12 Karin Melis: Over mensen die apart worden gezet.
14 Thema Interview: Gedragswetenschapper Reint Jan Renes over impulsen en ratio
17 School en geloof: Het jubileum van de Stichting Interconfessioneel en Katholiek Onderwijs.
18 VKO-penning 2013: Het Alfrink College, een terugblik van rector Hans Timmermans
22 Thema interview: Anti-pestprogramma Taakspel. Een toelichting van Ria van der Sar
24 Om verder te lezen: drie publicaties over vieren op school
26 Jurisprudentie: Sociale veiligheid: ook pestende leerlingen beschermen
28 De Lobby: Een duivels pact met de overheid
30 Corbulo College